На головнуНаписати намКарта сайту

Останні публікації


Останні новини

Protected by Copyscape Plagiarism Detection

Що можна сказати про генетичні тести, які пропонуються через інтернет?

     На сьогодні, споживачам пропонуються різноманітні генетичні тести, при чому часто це відбувається через мережу Інтернет. Зазвичай, в основі таких тестів лежить отримання зразка кількох клітин із внутрішньої сторони щоки і надсилання цього зразка у лабораторію, яка виконує тест. Якщо Ви хочете здійснити такий генетичний тест, то Вам необхідно спочатку проконсультуватися у вашого лікаря або ж звернутися за допогою до генетичного консультанта. Існує кілька типів таких генетичних тестів, які орієнтовані прямо на споживача (direct-to-consumer (DTC)):
 
  •       Пов'язані зі здоров'ям: Ці тести можуть перевірити усі або окремі частини вашого геному на наявність окремих генетичних варіацій (мутацій, змін), які можуть підвищувати ризик розвитку деяких захворювань. При проведенні такого тестування, варто мати на увазі, що тестування, яке проводиться сьогодні забезпечує лише часткове уявлення про ризик розвитку захворювання. Це пов’язано з тим, що генетичні причини (генетична природа) виникнення більшості захворювань, ще не виявлена, або виявлена частково, так само як невідомим залишається й те, як ці генетичні відхилення впливають на організм, взаємодіючи з навколишнім середовищем та способом життя. Тобто, основним недоліком такого тестування є те, що вони можуть хибно заспокоїти людей, які мають невідомі фактори ризику, або ж навпаки, вселити тривогу тим людям, які мають такі хвороботворні відхилення, для лікування яких на сьогодні не існує відомих методів. Крім того, результати тестування можуть показати також, що Ви маєте підвищений ризик розвитку наприклад таких розладів як хвороба Альцгеймера, для якої в даний час не відомо ефективної профілактики або лікування. Ці знання можуть допомогти Вам, пристосувати свій спосіб життя, але вони також можуть розвинути у вас та ваших близьких почуття тривоги або депресію.
  •  
І нарешті, дуже важливо запитати себе чи готові Ви внести зміни у ваш спосіб життя, відповідно до результатів тестування? Якщо ви не готові прийняти певні заходи, наприклад відмовитися від куріння, то проведення таких досліджень для Вас не буде корисним.

  •     Нутрігенетичні тести (нутрігеномні): Цей тип тестів використовують (пропагують) великі компанії. Вони запевняють, що ґрунтуючись на ваших генетичних характеристиках вони зможуть розробити для Вас індивідуальний план харчування. Урядове дослідження (проведене агенцією FDA, США), опубліковане у 2006 році виявило, що такі випробування можуть вводити в оману або навіть бути шкідливим, адже вони надають таку інформацію, яка, принаймні поки-що, не може бути науково доведена.
  •  
  •       Немедичні (інші) тести: інші немедичні види тестів можуть проводитися для перевірки вашого геному на наявність генетичних варіацій, які пов’язані з різними аспектами вашого життя. Вони можуть включати вивчення генетичних маркерів, які дають змогу вивчити ваші фізичні риси (наприклад колір шкіри, очей, зріст і т.д.), родовід (походження) або риси Вашої особистості (особливості психо-емоційної сфери, пов’язані із певними генетичними чинниками). Ці тести часто не надають конкретної інформації про хворобу, ризик виникнення захворювання, але деякі результати тестування можуть мати певний вплив на здоров'я.

Нове в хворобах

Нове в словничку


Словничок термінів

УсіАБВГҐДЕЄЖЗІЇЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЮЯ

Групи генетичних хворіб

Хвороби обміну білків    Аутосомно-домінантні хвороби    Аутосомно-рецесивні хвороби    Захворювання щеплені з Х хромосомою    Полігенні хвороби    Хвороби обміну вуглеводів    Хвороби обміну ліпідів    Хромосомні синдроми