На головнуНаписати намКарта сайту

Новини генетики

 
15 / 11 / 2011
Аналіз крові дає змогу з винятковою точністю прогнозувати розвиток хвороби Альцгеймера
Найновіший аналіз крові на хворобу Альцгеймера (ХА) є надзвичайно точним і, можливо, навіть може допомогти виявити захворювання ще до появи його основних симптомів (таких як втрата пам’яті).

Для визначення відмінностей в експресії сироваткових автоантитіл у здорових людей та у хворих на ХА були використані білкові мікрочіпи. Цей метод дав можливість виявити основні діагностичні біомаркери захворювання.
 
Вчені з Університету медицини і стоматології Нью-Джерсі, (Стратфорд, штат Нью-Джерсі, США), зібрали зразки сироватки крові у 50 осіб уражених ХА, у 40 здорових осіб (ЗО) (які були контрольною групою), у 30 пацієнтів із раком молочної залози (РМЛ) та у 29 хворих на хворобу Паркінсона (ХП).
 
Аутоантитіла в людській сироватці були визначені з використанням спеціальних мікрочіпів ProtoArray Human Protein Microarrays (Invitrogen, Карлсбад, Каліфорнія, США), кожен з яких містив 9486 унікальних антигенів людських білків.

Загалом, тест вірно визначив 96% тих осіб, які дійсно були хворі на ХА, а також вірно вказав 92,5% тих осіб, які не мали цієї хвороби.

У результаті цього команда дослідників змогла визначити 10 антитіл, які можуть вважатися біомаркерами для виявлення хвороби Альцгеймера.
 
Відносна неінвазивність методу, його низька вартість і прогресивний розвиток технологій мікрочіпів роблять діагностику такого роду досить ефективною та легкою для впровадження у повсякденне використання в медичній сфері.
 
Фахівці сподіваються, що з появою таких методів діагностики стане можливим проведення скринінгу на наявність захворювання ще на початковому етапі, тобто у пацієнтів з’явиться можливість якомога ефективніше та ще до виникнення клінічних симптомів використати лікувальні засоби.
 
Розробник тесту, Роберт Наджел (Robert Nagele, PhD) сказав: "Це дуже простий тест, який має високу точність і може бути здійснений із використанням лише однієї краплини крові. Клітини головного мозку гинуть, а коли вони вмирають, вони руйнуються, вибухають, як бульбашки на воді.

Наш організм виробляє антитіла проти цих клітин, які «засмічують» організм, і тому полегшують процес виведення непотрібного матеріалу з організму. Тобто, багато з цих антитіл можуть бути пов’язані із наявністю в організмі захворювання.
 
Дослідження було опубліковане 3 серпня 2011 року, в інтернет-журналі Громадської наукової бібліотеки ONE.




<<<

Нове в хворобах

Нове в словничку


Словничок термінів

УсіАБВГҐДЕЄЖЗІЇЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЮЯ

Групи генетичних хворіб

Хвороби обміну білків    Аутосомно-домінантні хвороби    Аутосомно-рецесивні хвороби    Захворювання щеплені з Х хромосомою    Полігенні хвороби    Хвороби обміну вуглеводів    Хвороби обміну ліпідів    Хромосомні синдроми