На головнуНаписати намКарта сайту

Новини генетики

 
02 / 02 / 2012
ScienceDaily (27 січня 2012) – Згідно з прогнозами, в 2012 році, у США майже 12 000 чоловік помруть від раку голови і горла, тоді як у світі ця цифра перевищить півмільйона. Дослідження, опубліковане в журналі Carcinogenesis доводить, що в обох дослідницьких моделях (клітинних ліній і мишей) було виявлено, що екстракт кісточок винограду (GSE) вбиває плоскоклітинні клітини карциноми голови і горла, залишаючи при цьому неушкодженими здорові клітини.

>>>
15 / 11 / 2011
Найновіший аналіз крові на хворобу Альцгеймера (ХА) є надзвичайно точним і, можливо, навіть може допомогти виявити захворювання ще до появи його основних симптомів (таких як втрата пам’яті).
>>>
02 / 11 / 2011
Клініко-діагностичне ExoME секвенування (Clinical Diagnostic Exome) стало доступним для використання у клініках разом із інтерпретацією результатів та класифікацією різних варіантів результатів.
>>>
20 / 10 / 2011
Нещодавно було опубліковано результати двох спільних міжнародних генетичних дослідження, проведення яких вважається важливим кроком до розуміння процесів та причин підвищення артеріального тиску. 
Д-р Мартін Тобін (University of Leicester, Великобританія), який брав участь в обох дослідженнях, заявив: «Це, безумовно,одні з наймасштабніших досліджень , які коли-небудь проводилися у цьому напрямку, і, крім того, – це величезний крок у глобальному співробітництві, а також у розумінні того, чому в одних людей (що належать до певної суспільної групи і ведуть подібний спосіб життя) АТ – нормальний, тоді як в інших – розвивається артеріальна гіпертензія. 
>>>
13 / 07 / 2011
     Нещодавно, лікарями було проведене дослідження, згідно з результатами якого, лікування ракових утворень у пацієнтів відповідно до генетичних порушень, які знайдені у тканинах пухлин, а не лише у місці їхнього розміщення у тілі може підвищити шанси на виживання пацієнта.
     Дослідники з Дослідницького ракового центру Андерсона в Х’юстоні (MD Anderson Cancer Center) виявили, що стан більш ніж одного з чотирьох пацієнтів, які не проходили жодного курсу лікування суттєво покращився після вживання препаратів, дія яких була спрямована на подолання генетичних недоліків, які викликали ракове захворювання, при цьому не важливо чи це пухлина легень, чи молочної залози чи іншого органу. Для порівняння, цифра ефективного лікування при стандартних методах лікування становить 1 з 20 осіб.
 
>>>
06 / 06 / 2011
   захворювання печінки, персоналізоване лікуванняДля активізації наукових досліджень, які були б спрямовані на розробку методів персоналізованого лікування хвороб печінки в т.ч. гепатиту В і С був створений спеціальний багатонаціональний дослідницький консорціум.
>>>
03 / 06 / 2011
ріпак, олія, рак, генетика, щур, ГМО, ерукова кислота     Дослідження, проведене на щурах у лабораторії Фішера показало, що олія каноли (генетично модифікований ріпак, з якого виготовляється ріпакова олія з низьким вмістом ерукової кислоти), яка багата омега-3 жирними кислотами, зменшує розміри та темпи поширення пухлин товстої кишки у цих тварин.
>>>
02 / 06 / 2011
 природний відбір, еволюція, адаптація     Ще в 70-х роках ХХ ст., дослідники, використавши математичні розрахунки прийшли до думки, що останні етапи еволюції людини – які відбувалися протягом минулих 250000 років, або ж з моменту появи сучасної людини, ймовірно, здійснювалися під впливом процесу селективного відбору. Під час відбору, з’являється адаптація та відбувається її швидке поширення серед всього населення, що сприяє еволюції і залишає сліди в геномі людини. Деякі дослідження селективного відбору, у людини та в інших організмів, дають змогу припустити, що саме вони лежать в основі більшості процесів людської еволюції. 
>>>
01 / 06 / 2011
  ракові клітини, секвенування ДНК, генДослідники Mayo Clinic, Скоттсдейл (Scottsdale), штат Арізона (США) і наукового інституту Translational Genomics Research Institute, м. Фінікс (Phoenix ) стали на один крок ближче до використання методу секвенування генома пацієнта в якості основного діагностичного інструменту. Команда успішно визначила послідовність ракових і нормальних клітин у пацієнта з раком підшлункової залози, таким чином він став першим пацієнтом Mayo Clinic якому здійснили повне секвенування генома.
>>>
31 / 05 / 2011
день блондинок, генетика, ген Сьогодні, 31 травня у всьому світі відзначають Міжнародний день блондинок. Ініціатором відзначення цієї дати виступив Американський союз юристів, який запропонував відзначати «Національний день блондинок» 9 липня 2001 року. Потім цю ідею підхопили по всьому світу, і з 2006 року останній день весни, 31 травня проходить під прапором «Всесвітнього дня блондинок».
>>>
1 
2 
3 
4 
5 
6 
7 
8 

Нове в хворобах

Нове в словничку


Словничок термінів

УсіАБВГҐДЕЄЖЗІЇЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЮЯ

Групи генетичних хворіб

Хвороби обміну білків    Аутосомно-домінантні хвороби    Аутосомно-рецесивні хвороби    Захворювання щеплені з Х хромосомою    Полігенні хвороби    Хвороби обміну вуглеводів    Хвороби обміну ліпідів    Хромосомні синдроми